3500-nál kissé rángat………

Kezdőlap > Fórumok > Műszaki Fórum > Hibák Fóruma > 3500-nál kissé rángat………

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Bejegyzés
    dafi55
    dafi55
    Participant

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Dominatort, ami hibátlanul szuperál, egyetlen dolog, ami egy kissé zavar: 3500-as fordulat környékén (és csak akkor), kicsit mintha megtorpanna, rángatna a gép.
    A vásárlás után alap dolgokat megcsináltam: légszűrő, olaj (Agip ásványi 15w50), gyertya csere
    úgyhogy a gyertyától nem lehet. Mi lehet az oka?: koszos karbi vagy haladjak tovább a gyertya-gyertyapipa,kábel-gyújtótekercs-CDI vonalon? Azt olvastam h. a CDI a gyenge pontja a gépnek. Attól csinálhat ilyet?
    Másik kérdésem h. mosáskor melyik része hajlamos a beázásra, mert ahányszor mosom annyiszor elkezd dadogni amíg ki nem szárad. Van valami jellemzően “beázós” része? Mire kell figyelni?

Köszi!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

dafi55 írta:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Dominatort, ami hibátlanul szuperál, egyetlen dolog, ami egy kissé zavar: 3500-as fordulat környékén (és csak akkor), kicsit mintha megtorpanna, rángatna a gép.
    A vásárlás után alap dolgokat megcsináltam: légszűrő, olaj (Agip ásványi 15w50), gyertya csere
    úgyhogy a gyertyától nem lehet. Mi lehet az oka?: koszos karbi vagy haladjak tovább a gyertya-gyertyapipa,kábel-gyújtótekercs-CDI vonalon? Azt olvastam h. a CDI a gyenge pontja a gépnek. Attól csinálhat ilyet?
    Másik kérdésem h. mosáskor melyik része hajlamos a beázásra, mert ahányszor mosom annyiszor elkezd dadogni amíg ki nem szárad. Van valami jellemzően "beázós" része? Mire kell figyelni?

Köszi!

Ha így vetted akkor 4 dolgot kéne megnézni! Kompresszió ( ha kevés ez a tünet), Vezérlés (egy foggal elrakták, ez a tünet), Lukas a gyorsító membrán, vagy lukas a tolattyú membrán. Ha ezeket megnézted beszéljünk!
    Beázni az erősáramú rész tud a trafóból kijövő kábel és pipa környéke!
    Az agip olajat ne erőltesd, nem szereti! :ooo:

Járt utat a járatlanra cseréld le!

dafi55
    dafi55
    Participant

Ok! Köszönöm a segítséget, utánajárok ezeknek a dolgoknak!

dafi55
    dafi55
    Participant

Szia Kanyar!

A motor egyenetlensége 3500-nál megszűnt, most azonban azt produkálja, hogy alapjáratról néha leböffen……… Ezt leszámítva tökéletesen üzemel. Lehet ez a karbi dugulásától (membrán rendben)? Vagy a CDI döglődik? Rá tudnál estleg nézni valamikor? Elgurulnék vele egy átnézésre hozzád………

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

dafi55 írta:

Szia Kanyar!

A motor egyenetlensége 3500-nál megszűnt, most azonban azt produkálja, hogy alapjáratról néha leböffen……… Ezt leszámítva tökéletesen üzemel. Lehet ez a karbi dugulásától (membrán rendben)? Vagy a CDI döglődik? Rá tudnál estleg nézni valamikor? Elgurulnék vele egy átnézésre hozzád………

Megtudom nézni, csak beszéljünk az időpontról.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

dafi55
    dafi55
    Participant

Én szinte bármikor el tudom vinni, de ha adnál egy telefonos elérhetőséget megcsörgetlek és megbeszéljük!

sgombas
    Participant
    dafi55
    dafi55
    Participant

Köszi közben már megtaláltam és beszéltünk is!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.