Csattog a szelep

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Töki88
    Participant

Üdv.Egy olyan dologban szeretném a segitségeteket kérni,hogy nemrég vettem
    egy nx500 at.Állítolag az uriember kicserélte a himbákat és mégis az a jelenség áll fent,
    hogy beállítom 0,15 és 0,25 re a szelephézagot melegen megyek vele pár kört és elkezd
    csattogni gondoltam sz olajra de miután leállítom utána várok vele egy napot és hidegen is ugyanúgy szól
    aztán ismét utánaállítok de nem sokat kell mert max egy századot ha tágul a hézag
    Ez abban mutatkozik meg,hogy amikor beállítom akkor a hézagoló lemez ugye szorosan csuszkál ugy állítom be,aztán elkezdi a csattogást szétszedem és ilyenkor pedig lazán csúszkál tehát ennyit állítódik de az 5 századdal nsgyobb hézagoló nem fér be alá tehát nem sok a külömbség.Ez főként a kipufogó szelepnél van így a szívó szinte semmit nem változik.Mi lehet ennek az oka.Kérlek segitsetek.Előre is köszönöm.

Poc
    Participant

Az nagyon sok!
    Állítsd 0,10-re a szívót,szoros 0,15-re a kipufogót!Lehet azért tágul akkorát mert veri a himbákat.Bár lehet annyi a himbáknak,de próbáld meg.Hátha csak tényleg elállítódik a kalapálástól.

szicsu
    szicsu
    Participant

Töki88 írta:

Üdv.Egy olyan dologban szeretném a segitségeteket kérni,hogy nemrég vettem
    egy nx500 at.Állítolag az uriember kicserélte a himbákat és mégis az a jelenség áll fent,
    hogy beállítom 0,15 és 0,25 re a szelephézagot melegen megyek vele pár kört és elkezd
    csattogni gondoltam sz olajra de miután leállítom utána várok vele egy napot és hidegen is ugyanúgy szól
    aztán ismét utánaállítok de nem sokat kell mert max egy századot ha tágul a hézag
    Ez abban mutatkozik meg,hogy amikor beállítom akkor a hézagoló lemez ugye szorosan csuszkál ugy állítom be,aztán elkezdi a csattogást szétszedem és ilyenkor pedig lazán csúszkál tehát ennyit állítódik de az 5 századdal nsgyobb hézagoló nem fér be alá tehát nem sok a külömbség.Ez főként a kipufogó szelepnél van így a szívó szinte semmit nem változik.Mi lehet ennek az oka.Kérlek segitsetek.Előre is köszönöm.

Ne melegen állítsd! :!!!!!:

Töki88
    Participant

Köszönöm a segitséged.Elvileg a himbával nem lehet baj mert kb 500 kn t mentem vele és úgy vettem a motort hogy új benne és úgy is néz ki.De mégegyszer köszi a segitséget.

Töki88
    Participant

Köszönöm a segitséget.A himba elvileg új ugyhogy azzal nem hiszem hogy baj lesz de mégegyszer köszi.Értem nem fogom mrlegen állítani.

Töki88
    Participant

Helo.Egy nagy segitséget szeretnék kérni beállítottam a szelephézagot a motoron és még mindíg
    szólt leszedtem a szelepfedelet és szembesültem azzal hogy a szívószelep himba az valóban új de a kipufogó szelep himbái szarrá vannak kopva,a lapka amit mozgat a vezérműtengely már csak egy vékony bemaródott lemez tehát elég súlyos a helyzet.Tudna esetleg valaki egy jó bontót vagy ilyesmit ahol hozzá tudnék jutni a két kipufogó szelep himbához,mert az új gyárinak nagyon nagy ára van.Előre is köszönöm a segitséget. :aaahhhhhh: :aaahhhhhh: :aaahhhhhh:

Töki88
    Participant

Légyszi küldjetek linket vagy telószámot ilyesmit…köszi

szicsu
    szicsu
    Participant

Töki88 írta:

Légyszi küldjetek linket vagy telószámot ilyesmit…köszi

Nézd meg a Gerecsemotornál…

Töki88
    Participant

Ott már néztem de cak új van és az is gyári 28000 a kettő,de már találtam a csetényi bontóba 15000 ért a kettőt azért köszi.

Poc
    Participant

És a tengelyed milyen?Annak a felülete is meg szokta sínyleni ha szétveri a himbákat.Ha azon is van nyoma,inkább cseréld ki.Hamar meg tudja zabálni a jó himbákat.

Töki88
    Participant

Hála istennek annak semmi baja,az uriember akitől vettem a himbákat azt mondat hogy elvileg nem kophatna el a himba ez azért lehet mert ezer éve cseréltek olajat vagy nincs rendes olajnyomás úgyhogy nézzem át először is a csövet ami megy a szelepdeklibe mert ha ott nem spriccel az olaj akkor nem jó az olajszivattyú és ezért nem kap olajat rendesen a kipufogó szelep himba mert az elvileg a vezérműtemgelyen keresztül kapja a kenést vagy valami ilyesmit magyarázott tehát az előző tulaj jól megvezetett tudta nagyon jól miért adja el a motort mondjuk alkalmi vétel volt gondolhattam volna.De azt mondat az illető ahol vettem a himbát,hogy lehet hogy kuplungozták a motort és ahhoz le kell venni az olajpumpát és ott van valami aluminium kis cső vagy mi amit összerakásnál előszeretettel kihagynak és ez miatt is lehet a kis olajnyomás tehát most megint szétszedés és itt kell kutakodnom remélem semmi komoly gond nincs.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.