Csattogó dekompresszor

Kezdőlap > Fórumok > Műszaki Fórum > Hibák Fóruma > Csattogó dekompresszor

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Bejegyzés
    lucky.exp.peter
    Participant

Sziasztok!

Új vagyok még itt ,de lenne egy kérdésem .
    Hengercserén esett át a gépem azóta indítózáskor ha hosszan tekertetek csattogást hallok.Valószínű emiatt indul hidegen nehezen ha rövideket indítok akkor elindul ,de ha hosszan akkor nem.

Valamit elrontottam a dekompresszornál??

Mi lehet a gond??

Előre is köszönöm

Üdv

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

lucky.exp.peter írta:

Sziasztok!

Új vagyok még itt ,de lenne egy kérdésem .
    Hengercserén esett át a gépem azóta indítózáskor ha hosszan tekertetek csattogást hallok.Valószínű emiatt indul hidegen nehezen ha rövideket indítok akkor elindul ,de ha hosszan akkor nem.

Valamit elrontottam a dekompresszornál??

Mi lehet a gond??

Előre is köszönöm

Üdv

Ha pillanatnyi rövid gombnyomásra indul, akkor a CDI tiltás része betegedett meg. De ettől még indulnia kéne rendesen. Kiveszed a gyertyát és nézd meg a szikrát hosszú gombnyomásnál. Abban a pillanatban mikor megnyomod és elengeded van szikra, akkor CDI. Ha nem ez áll fent, akkor lehet hogy el raktad a vezérlést egy foggal!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

lucky.exp.peter
    Participant

Köszönöm a gyors választ!

Megnéztem rövid és hosszú indításra is van szikra .
    Olyan mintha a dekompresszor bent akadna összerakáskor kell valamire figyelni??

HA lehúzom a pipát és indítom hallom a csattogást mintha be lenne húzva a dekompresszor erős szelepcsattogás halható,de csak akkor ha hosszan indítom ,mikor beindul szépen fütyül jó hangja van és megy is .

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

lucky.exp.peter írta:

Köszönöm a gyors választ!

Megnéztem rövid és hosszú indításra is van szikra .
    Olyan mintha a dekompresszor bent akadna összerakáskor kell valamire figyelni??

HA lehúzom a pipát és indítom hallom a csattogást mintha be lenne húzva a dekompresszor erős szelepcsattogás halható,de csak akkor ha hosszan indítom ,mikor beindul szépen fütyül jó hangja van és megy is .

A dekot nem szeded szét akkor nem tudod elrontani. :nemtom:

lucky.exp.peter
    Participant

Nem nem szedtem szét . Pár hete haver Dominátorán cseréltem vezérmű láncot az is csattogott először utána beállt és jó lett az enyém nem akarja elhagyni Megpróbálom levideózni és feltöltöm valahová és belinkelem.

Vagy csak a sportdob miatt hallani ennyire végül is a kipuból hallani.

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

lucky.exp.peter írta:

Nem nem szedtem szét . Pár hete haver Dominátorán cseréltem vezérmű láncot az is csattogott először utána beállt és jó lett az enyém nem akarja elhagyni Megpróbálom levideózni és feltöltöm valahová és belinkelem.

Vagy csak a sportdob miatt hallani ennyire végül is a kipuból hallani.

A dekot nem a kipuból lehet hallani!
    :nemtom:

lucky.exp.peter
    Participant

Köszönöm segítséget megoldódott a problémám a CDi zöld vezetéke volt kontaktos most nem hallom a csattogás mert egy pillanat alatt indul hidegen melegen :woohoo:

Üdv

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)

You must be logged in to reply to this topic.