Csizma

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Opti
    Opti
    Participant

:help: A motoros csimmám leadta a kanalat. Kaptam egy LOUIS katalógust, abban nézegettem és láttam egy-két dolgot amit nem nagyon ismerek! Mit tudtok arról pl. mi az a LORICA, a GORE-TEX- ről már hallottam, de a DRYGATE és a SympaTex- ről nem sok mindent. Melyik a jobb kombináció a LORICA – GORE-TEX vagy a bőr – GORE-TEX? Vannak-e tapasztalatok ez ügyben? Igazándiból túracsizmában gondolkodnék, de minden vélemény érdekel. Bármilyen hasznos tanács leírandó!!! :woooow: Köszi Opti

stancy
    stancy
    Moderator

A goretex az a lelégző vászon, ami vízálló, szélálló, de még sem izzadsz bele. Link

Goretexből jók a kesztyűk, ruhák, stb. csizmában sem lehet rossz, de szerintem védelem szempontjából, nem túl szerencsés választás. Bár… ha a megfelelő helyeken védelemmel ellátott a goretex csizma, nem lehet rossz… Én a bőrt javaslom csizmában.

Üdv, Stancy

szicsu
    szicsu
    Participant

Én is a bőrre voksolok! :tuuuuuuti:

Holló
    Holló
    Participant

Én meg a műjanyagra. :piiiiiaaaa:

Amit nem tudsz megoldani gázzal,old meg nagy gázzal!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Én a börre müanyag védelemmel. Nem rohad bele a lábad és nem büdösödik.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

szicsu
    szicsu
    Participant

Kanyar írta:

Én a börre müanyag védelemmel. Nem rohad bele a lábad és nem büdösödik.

Erre a megoldásra gondoltam én is! :tuuuuuuti:

zsola72
    zsola72
    Participant

Opti írta:

heeeelp A motoros csimmám leadta a kanalat. Kaptam egy LOUIS katalógust, abban nézegettem és láttam egy-két dolgot amit nem nagyon ismerek! Mit tudtok arról pl. mi az a LORICA, a GORE-TEX- ről már hallottam, de a DRYGATE és a SympaTex- ről nem sok mindent. Melyik a jobb kombináció a LORICA – GORE-TEX vagy a bőr – GORE-TEX? Vannak-e tapasztalatok ez ügyben? Igazándiból túracsizmában gondolkodnék, de minden vélemény érdekel. Bármilyen hasznos tanács leírandó!!! woooow Köszi Opti

Én nem rég vettem a Parillából egy W2 "quad" csizmát , a cross-al ellentétben első pillanattól kezdve kényelmes volt. Úgy 1200 km tettem meg benne kb 2 hét alatt. Ebben volt 300km végig eső, max.+4 c fok,sár , víz :még nem ázott be (bár szerintem ez múló állapot),egy szimpla zoknival nem fáztam benne ,pedig qrva hideg volt ,talprész jól tapad,nem csúszkál.Egész napos viselete sem kényelmetlen,akár gyalogtúrára is alkalmas.Viszont negatívum ,hogy velúr bőr és szinte lehetetlen tisztítani. 34 ropi
    eddig elégedett vagyok vele , hogy meddig bírja a jövő titka

http://www.parilla.hu/index.php?page=menu&id=616&almenu=180

bár így utólag inkább ezt venném meg : Forma atv one 30 ropi
    http://universalmotor.hu/shop.php?menu=4&kategoria=21&alkategoria=119#3519

stancy
    stancy
    Moderator

zsola72 írta:

Opti írta:

heeeelp A motoros csimmám leadta a kanalat. Kaptam egy LOUIS katalógust, abban nézegettem és láttam egy-két dolgot amit nem nagyon ismerek! Mit tudtok arról pl. mi az a LORICA, a GORE-TEX- ről már hallottam, de a DRYGATE és a SympaTex- ről nem sok mindent. Melyik a jobb kombináció a LORICA – GORE-TEX vagy a bőr – GORE-TEX? Vannak-e tapasztalatok ez ügyben? Igazándiból túracsizmában gondolkodnék, de minden vélemény érdekel. Bármilyen hasznos tanács leírandó!!! woooow Köszi Opti

Én nem rég vettem a Parillából egy W2 "quad" csizmát , a cross-al ellentétben első pillanattól kezdve kényelmes volt. Úgy 1200 km tettem meg benne kb 2 hét alatt. Ebben volt 300km végig eső, max.+4 c fok,sár , víz :még nem ázott be (bár szerintem ez múló állapot),egy szimpla zoknival nem fáztam benne ,pedig qrva hideg volt ,talprész jól tapad,nem csúszkál.Egész napos viselete sem kényelmetlen,akár gyalogtúrára is alkalmas.Viszont negatívum ,hogy velúr bőr és szinte lehetetlen tisztítani. 34 ropi
    eddig elégedett vagyok vele , hogy meddig bírja a jövő titka

http://www.parilla.hu/index.php?page=menu&id=616&almenu=180

bár így utólag inkább ezt venném meg : Forma atv one 30 ropi
    http://universalmotor.hu/shop.php?menu=4&kategoria=21&alkategoria=119#3519

hát én formát nem vennék.. elég szarok, ráadásul ez a forma atv. már tavaly megszünt mint kapható modell, azóta lehet megint van? ezt a képet még én tettem fel úgy 1.5 éve nekik, mikor még ott meloztam.

a W2-t nem ismerem. szerintem csak márkás, minőségit szabad megvenni..
    persze függ a pénztárcád méretétől.

Üdv, Stancy

vasabi
    vasabi
    Participant

Én egy elég olcsó csizmát vettem :ooo: 3éve Stlymartin márka 17900ft, de én csak jót tudok róla mondani persze nem hightech cucc de az én igényeimet kiszolgálta és még most sincs semmi baja csak kissé már öreg a bőre, kapta a remete sexet (eső veri nap szíjja) rendesen és nem is nagyon ápolgattam! Amíg szét nem megy ez marad az :tuuuuuuti: !
    A képen épp új csizmára gyűjtök :hmmmm: :D
    csizma.JPG

"Csak szerényen" :-D

stancy
    stancy
    Moderator

vasabi írta:

Én egy elég olcsó csizmát vettem :ooo: 3éve Stlymartin márka 17900ft, de én csak jót tudok róla mondani persze nem hightech cucc de az én igényeimet kiszolgálta és még most sincs semmi baja csak kissé már öreg a bőre, kapta a remete sexet (eső veri nap szíjja) rendesen és nem is nagyon ápolgattam! Amíg szét nem megy ez marad az :tuuuuuuti: !
    A képen épp új csizmára gyűjtök :hmmmm: :D

Azért a stylmartin jó csizmákat csinált, csak lecsődölt 2008-ban, azóta haldoklik a cége. Speed csizmákat most is gyárt. A forma is jó, de csak a felsőbb kategóriájú csizmája a Comp, és mily meglepö a Dominator. ez a neve az egyik csizma típusnak.

De endurozni szerintem felesleges ilyen brutál crosscsizma, bár terepre nem árt.. Egy jó atv, vagy enduro csizma viszont jó választás, azokban még menni is lehet.

Üdv, Stancy

szicsu
    szicsu
    Participant

Én kb.4-5 éve vettem Fox Csimmát azóta használtam kb 50e km-t és azon kívül,hogy egy kicsit megkopott a bőr 1-2 ésés miatt, :ooo: semmi baja.Spiccvasat kellett idén cserélnem,mert elkopott.Mondjuk ez cross csimmma,de én inkább elviseltem a kényelmetlenséget az első pár viseléskor és a beázást a nagyobb védelem miatt. :tuuuuuuti:

stancy
    stancy
    Moderator

Tessék Robi, 15000.- a Parillánál ez.

askew.jpg

Üdv, Stancy

Opti
    Opti
    Participant

Köszi a segítséget. Kinéztem egy SIDI Lorica- GORA-TEX csizmát, itthon a MOTO LINE honlapon találtam is belőle, ha lecsengett az ünnepi őrület és lesz egy kis időm elmegyek megnézem, hogy szimpi- e. Az ára elég húzós, remélem lesz rá év eleji akció!!! A múlt héten írtam róla, csak olyan ügyes voltam( :idiooooot: ), hogy sikeresen mindent kitöröltem és éjjel már nem írtam újra :grrrrrrrrr: . Köszönöm mindenkinek Opti

Natalis
    Natalis
    Participant

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy csizmát szeretnék venni főleg enyhe terep és túrázás lenne a célterület. A problémám viszont az hogy az én méretemben eléggé szűkös a választék (49). Találtam párat amiből lenne méret de nem vagyok benne biztos hogy elég kényelmesek sétáláskor is. Jó lenne a ha mondanátok pár szót a kiszemelt példányokról, persze ha van valami tapasztalatok velük, esetleg láttátok valahol, vagy ha tudtok másik modellt amit lehet ebben a méretben venni és megfelel a célnak, annak is nagyon örülnék.
    Amiket én találtam:
    -Oneal Element III Boots
    -Moose Racing M1 quad-atv

Előre is köszönet.

szicsu
    szicsu
    Participant

Natalis írta:

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy csizmát szeretnék venni főleg enyhe terep és túrázás lenne a célterület. A problémám viszont az hogy az én méretemben eléggé szűkös a választék (49). Találtam párat amiből lenne méret de nem vagyok benne biztos hogy elég kényelmesek sétáláskor is. Jó lenne a ha mondanátok pár szót a kiszemelt példányokról, persze ha van valami tapasztalatok velük, esetleg láttátok valahol, vagy ha tudtok másik modellt amit lehet ebben a méretben venni és megfelel a célnak, annak is nagyon örülnék.
    Amiket én találtam:
    -Oneal Element III Boots
    -Moose Racing M1 quad-atv

Előre is köszönet.

Mountex csónak osztály… :D :rotfl:

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.