dekompresszor

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    Bejegyzés
    juhi
    Participant

Sziasztok!Néha indítás után olyan mintha nem ugrana vissza a dekompresszor mert éktelenül elkezd csörömpölni a motor.a kérdésem az volna,hogy okozhat e- ez valamiféle károsodást a motorban?hogyan lehetne megszüntetni ezt a problémát?néha nagyon idegesítő tud lenni de remélem ez nem okoz kárt a szelepek környékén.válaszokat előre is köszönöm!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Nem okoz bajt, ha az csörömpöl!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Laller80
    Laller80
    Participant

juhi írta:

Sziasztok!Néha indítás után olyan mintha nem ugrana vissza a dekompresszor mert éktelenül elkezd csörömpölni a motor.a kérdésem az volna,hogy okozhat e- ez valamiféle károsodást a motorban?hogyan lehetne megszüntetni ezt a problémát?néha nagyon idegesítő tud lenni de remélem ez nem okoz kárt a szelepek környékén.válaszokat előre is köszönöm!

Hali,

nekem is a dekompresszorom szólt, és már kétszer is eljátszotta, hogy az alatta lévő csap, amit egy rugó nyom ki a hengerfejben lévő függőleges furatból, bennszorult, ezután szelepfedél le, vezérműtengely ki…stb. Tehát szoptam vele! Hálistennek Kanyar segítségével meg tudtam oldalni a dekompresszor kiiktatását, tehát egy plusz lehetséges hibaforrás kilőve!Ha van kérdésed írd bátran.

theamp
    theamp
    Participant

Üdv!
    Pontosan milyen munkát kell elvégezni a dekompresszor kiiktatásánál?Min kell változtatni esetleg?Nálam is valami hasonló probléma lehet.Mert valami csörömpöl a fejben, aminek a hangja nagyon idegesít.Majd a szelepeket is meg szeretném nézni, beállítani, hátha ez elegendő.
    Mekkora változás lesz ez a motoron?Gondolom a berúgó lenyomása, önindító, alapjárat.

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

theamp írta:

Üdv!
    Pontosan milyen munkát kell elvégezni a dekompresszor kiiktatásánál?Min kell változtatni esetleg?Nálam is valami hasonló probléma lehet.Mert valami csörömpöl a fejben, aminek a hangja nagyon idegesít.Majd a szelepeket is meg szeretném nézni, beállítani, hátha ez elegendő.
    Mekkora változás lesz ez a motoron?Gondolom a berúgó lenyomása, önindító, alapjárat.

A deko ki iktatásához le kell nyomni a vezérkerék felfogatását. Deko helyére egy hüvelyt kell esztergálni hogy ne szökjön az olaj. Felfogatás vissza nyom, és kész. Berúgni nehéz,önindító minimális változás, alapjárat nem változik!

theamp
    theamp
    Participant

Kanyar írta:

theamp írta:

Üdv!

A deko ki iktatásához le kell nyomni a vezérkerék felfogatását. Deko helyére egy hüvelyt kell esztergálni hogy ne szökjön az olaj. Felfogatás vissza nyom, és kész. Berúgni nehéz,önindító minimális változás, alapjárat nem változik!

Ha jól értem arra a kis lyukra gondoltál amin át folyhat az olaj ami a rendes szelepemelő mellett van.
    A dekos szelep beállításánál a mennyit kell visszahajtani és azt milyen erővel(gyorsan) kell megtenni hogy be lehessen állítani a hézagot?

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

theamp írta:

Kanyar írta:

theamp írta:

Üdv!

Ha jól értem arra a kis lyukra gondoltál amin át folyhat az olaj ami a rendes szelepemelő mellett van.
    A dekos szelep beállításánál a mennyit kell visszahajtani és azt milyen erővel(gyorsan) kell megtenni hogy be lehessen állítani a hézagot?

Luk ami a deko helyén van! Simán tekered a felső holtpont felé és mikor munkaütemnél jársz kis kattanással oldódik a dekompresszor feszítése. Akkor kell állítani!

Poc
    Participant

Sziasztok!
    Nálam is jelentkezett ez a csörömpölés.Nagyon a deko felől hallom.
    Próbáltam ezt a beállítást,de nem hallok kattanást.Mikor tekerem a főtengelyt,látom hogy picit lenyomódik a szelep,majd lassan visszazár,de nem hallok kattanást.Ha viszont kicsit visszafelé mozdítom a főtengelyt mikor a szelep elindul fölfelé.akkor hallom hogy valami kattan odabenn.
    Amikor előrefelé tekerem akkor is hallanom kellene a kattanást?

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Poc írta:

Sziasztok!
    Nálam is jelentkezett ez a csörömpölés.Nagyon a deko felől hallom.
    Próbáltam ezt a beállítást,de nem hallok kattanást.Mikor tekerem a főtengelyt,látom hogy picit lenyomódik a szelep,majd lassan visszazár,de nem hallok kattanást.Ha viszont kicsit visszafelé mozdítom a főtengelyt mikor a szelep elindul fölfelé.akkor hallom hogy valami kattan odabenn.
    Amikor előrefelé tekerem akkor is hallanom kellene a kattanást?

Igen!

Poc
    Participant

Köszi!
    Akkor erről a tengelyről is száműzve lesz a dekompresszor.

theamp
    theamp
    Participant

Kanyar írta:

theamp írta:

Kanyar írta:

theamp írta:

Üdv!

Luk ami a deko helyén van! Simán tekered a felső holtpont felé és mikor munkaütemnél jársz kis kattanással oldódik a dekompresszor feszítése. Akkor kell állítani!

Az órajárásával egy irányba kell tekerni?Hallatszik a kattanás,oldódik a deko.beállítottam a hézagot de a csörömpölés még mindig hallatszik és nagyon a deko felől jön.Mit tanácsolsz?Ki kéne hajítani a dekot belőle?

szicsu
    szicsu
    Participant

Az órajárásával egy irányba kell tekerni?Hallatszik a kattanás,oldódik a deko.beállítottam a hézagot de a csörömpölés még mindig hallatszik és nagyon a deko felől jön.Mit tanácsolsz?Ki kéne hajítani a dekot belőle?
    :nemtom: Szerintem az óra járásával ellentétesen kell tekerni.Úgy hogy a főtengő előrefelé forogjon.

theamp
    theamp
    Participant

Nos nem vagyok profi motorszervizes de ha jól értem a dolgot a deko egy irányú és ahhoz hogy oldjon ellenkező irányba kell tekerni a motor forgásától.
    Érdekelne az a hüvely méret hogy előre eltudjam készíteni.
    Nagy a valószínűsége hogy a deko repül.

szicsu
    szicsu
    Participant

theamp írta:

Nos nem vagyok profi motorszervizes de ha jól értem a dolgot a deko egy irányú és ahhoz hogy oldjon ellenkező irányba kell tekerni a motor forgásától.
    Érdekelne az a hüvely méret hogy előre eltudjam készíteni.
    Nagy a valószínűsége hogy a deko repül.

Hát akkor inkább várd meg Kanyart!

Poc
    Participant

Ezt az írást most találtam a sportmotor xr/kl fórumán,remélem nem ölnek le érte hogy ide beillesztem.
    "Ott követted el a hibát szelepbeállításnál,hogy visszafelé kell forgatni a motort,és úgy kell jelre rakni,különben kitámaszt az auto deko. Valószínű Te úgy állítottad be a hézagot,hogy közben kitámasztotta az auto deko a jobb oldali szelepet. Egy kattanást kell hallani,ekkor ugrik alaphelyzetbe az auto deko…….ilyenkor állítsd be a hézagot."

Ezek alapján órajárással megegyező irányba kell.Csak azért kerestem rá,mert nekem sem volt tiszta.Visszafelé forgatva a motort hallom a kattanást,de előrefelé nem.Olyankor jól látszik,ahogy lenyomja a deko a szelepet,majd szép egyenletesen visszazárja,mintha a rendes bütyök tenné.
    Tehát most már én sem tudom merre van az előre.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)

You must be logged in to reply to this topic.