Fékerő javítás

Kezdőlap > Fórumok > Műszaki Fórum > Tuning Fórum > Fékerő javítás

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Levi
    Levi
    Participant

Sziasztok!

Egyre többet járok 2 személlyel, így fokozottan érződik, hogy gyengécske az első fék. Az a kérdésem, hogy hogy lehetne ezen költséghatékonyan javítani? A mostani fékbetétem Nissin, a fékcső gyári.
    Másik, puhább fékbetét segítenie?
    Esetleg fém fékcső érezhető javulást hozna?

Köszi a választ!

szicsu
    szicsu
    Participant

Levi írta:

Sziasztok!

Egyre többet járok 2 személlyel, így fokozottan érződik, hogy gyengécske az első fék. Az a kérdésem, hogy hogy lehetne ezen költséghatékonyan javítani? A mostani fékbetétem Nissin, a fékcső gyári.
    Másik, puhább fékbetét segítenie?
    Esetleg fém fékcső érezhető javulást hozna?

Köszi a választ!

Nekem a fém fékcső nem hozott érezhető javulást.De egy nagyobb tárcsa már igen!!! :D

Levi
    Levi
    Participant

És ahhoz mit kellett tenni? Gondolom új féknyereg, meg felfogatás is kellett. Mennyibe került, és mennyire volt egyszerű megcsinálni?

szicsu
    szicsu
    Participant

Levi írta:

És ahhoz mit kellett tenni? Gondolom új féknyereg, meg felfogatás is kellett. Mennyibe került, és mennyire volt egyszerű megcsinálni?

Sok utánajárásba került,de megérte!Az első kerék egy 600-as Transalpból való,a féktárcsa 298mm-es,CBF500,az első féknyereg pedig XT600.Egy kis átalakítás a féknyereg felfogatásán,és kész is! :salala:

Levi
    Levi
    Participant

Hát ez nekem nagyon körülményesnek tűnik. Arra van valakinek tanácsa, hogy melyik lenne a gyári fékhez a legjobban fogó fékbetét?

Teky
    Teky
    Participant

Levi írta:

Hát ez nekem nagyon körülményesnek tűnik. Arra van valakinek tanácsa, hogy melyik lenne a gyári fékhez a legjobban fogó fékbetét?

Az enyémben Ferrodo van elől,gyári fékcsővel,a fékem kétújjas,néha még sok is.

Levi
    Levi
    Participant

Pontosan melyik típus? Csak aszfalton használom a motort.

Teky
    Teky
    Participant

Levi írta:

Ha jól emlékszem a Platinum van benne.

szicsu
    szicsu
    Participant

Teky írta:

Levi írta:

Ha jól emlékszem a Platinum van benne.

Aszfaltra a GYÁRI :!!!!!: Nissin is marha jó!Fog mint a zöld festék :tuuuuuuti:

Levi
    Levi
    Participant

Hát nekem a közútra való Nissin van, de nem vagyok megelégedve. Mentem a barátom Hornetjével, és az teljesen más kategória (persze azon 2 db 300-as tárcsa van). Nem az a cél, de valahogy kevésnek érzem ezt a mostanit.

szicsu
    szicsu
    Participant

Levi írta:

Hát nekem a közútra való Nissin van, de nem vagyok megelégedve. Mentem a barátom Hornetjével, és az teljesen más kategória (persze azon 2 db 300-as tárcsa van). Nem az a cél, de valahogy kevésnek érzem ezt a mostanit.

Ezért mondtam,hogy az a betét kell bele,amit a Honda árul!Boltban nem lehet kapni,csak a Hondáéknál.Ha jól emlékszem,akkor Neked a KÉK-színű van.Volt nekem is…Egy sapka xar.Viszont amikor vettem a Domit,bronz színű Nissin volt benne,valamiféle kerámia hátlappal.Ez a :tuuuuuuti: !Cikkszám szerint kerestem,de csak a Hondánál van.Hátul még ez van a terepesben és csak ránézek a pedálra,és már blokkol is a kerék :D .Viszont terepen marha módon kopik… :(

Levi
    Levi
    Participant

Így igaz kék a Nissin betét ami most megvan. Mire nem emlékszel :)
    Rámegyek, hogy mennyi a gyári, de tartok tőle, hogy mint minden legalább kétszer annyiba kerül mint bármi más.

Levi
    Levi
    Participant

Megkérdeztem, 9400 Ft a gyári betét. Nem is olyan vészes, szerintem megpróbálom, és majd beszámolok a tapasztalatokról!

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)

You must be logged in to reply to this topic.