Fékfolyadék adatok, ismertető

Kezdőlap > Fórumok > Műszaki Fórum > Olajos Fórum > Fékolaj > Fékfolyadék adatok, ismertető

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Bejegyzés
    stancy
    stancy
    Moderator

Gyárilag a DOT 4-es fékfolyadék az előírás.

A DOT szabvány szerint következő értékkel bírnak a fékfolyadékok:

DOT 3 .: Forráspont: 205 °C Nedves forráspont: 140 °C Viszkozitás -40 °C-nál: 1500 mm2/s Viszkozitás 100°C-nál: 1,5mm2/s.
    DOT 4 .: Forráspont: 230 °C Nedves forráspont: 155 °C Viszkozitás -40 °C-nál: 1800 mm2/s Viszkozitás 100°C-nál: 1,5mm2/s.
    DOT 5.1: Forráspont: 260 °C Nedves forráspont: 180 °C Viszkozitás -40 °C-nál: 900 mm2/s Viszkozitás 100°C-nál: 1,5mm2/s.

Létezik már DOT 7. is. Ennek 300 °C fok a forrás pontja. Persze ezt csak versenyre szokták használni, mert bírja az extrém körülményeket.

A DOT 5 szilikonbázisú fékfolyadék, amit többek közt a bíbor színéről lehet felismerni.
    Tudni kell róla, hogy nem tudja a környezetéből megkötni a párát, ezért már 100°C-on hajlamos felgázosodni, mindemellett összenyomhatóbb mint a többi, ezért egy gyártó sem engedélyezi a használatát.

A fékfolyadékot 2 évente le kell cserélni, még akkor is, ha egy métert sem mentél a motorral.

Fél liter folyadékkal kényelmesen megoldható a csere, elől-hátul. Ha nem értesz hozzá, inkább vidd szakemberhez, a fék nem játék!

Üdv, Stancy

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Úgy ám! Annyit fűznék hozzá,ha sötét színü (míg jó addig víz szinü) le kell cserélni,még akkor is ha két hetes.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

szicsu
    szicsu
    Participant

Hát igen! Nekem megfelelő szerszám nélkül fél nap szitkozódásba került a légtelenítés! :hurrrrrrra:

vasabi
    vasabi
    Participant

szicsu írta:

Hát igen! Nekem megfelelő szerszám nélkül fél nap szitkozódásba került a légtelenítés! :hurrrrrrra:

Szicsu! Én úgy szoktam cserélni ,hogy fedél le légtelenítő nyit átlátszó gumicső rá és pumpálom ki a régi anyagot de közben töltöm rá az újat hogy ne levegősödjön le mikor már csak szép tiszta anyag jön a csövön akkor légtelenítő zár, szintre töltés és kész! Így talán valamivel több anyag megy pazarba , de nem kell sokat foglalkozni a légtelenítéssel ahol azért fél nap alatt sok olaj kibugyoghat :D

"Csak szerényen" :-D

szicsu
    szicsu
    Participant

vasabi írta:

szicsu írta:

Szicsu! Én úgy szoktam cserélni ,hogy fedél le légtelenítő nyit átlátszó gumicső rá és pumpálom ki a régi anyagot de közben töltöm rá az újat hogy ne levegősödjön le mikor már csak szép tiszta anyag jön a csövön akkor légtelenítő zár, szintre töltés és kész! Így talán valamivel több anyag megy pazarba , de nem kell sokat foglalkozni a légtelenítéssel ahol azért fél nap alatt sok olaj kibugyoghat :D

Ez így ok!De én Full üres rendszerbe cseréltem olajat,mert féknyerget is cseréltem!

vasabi
    vasabi
    Participant

Ez így ok!De én Full üres rendszerbe cseréltem olajat,mert féknyerget is cseréltem!

Ahogy egy régi dakota közmondás mondja,amit most találtam ki:

Aki nyerget cserél a lovon, az hajtsa is ki belőle a gázokat! :D

"Csak szerényen" :-D

szicsu
    szicsu
    Participant

vasabi írta:

Ahogy egy régi dakota közmondás mondja,amit most találtam ki:

Aki nyerget cserél a lovon, az hajtsa is ki belőle a gázokat! :D
    A lóból,vagy a nyeregből? :D :D :D

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Ezt így kö csináni. :coooool:

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Anonymous
    Participant

én inkább elvinném szervizbe. :P

Laller80
    Laller80
    Participant

Kanyar, van egy elég furcsa dolog az első fékemmel kapcsolatban. Mikor az időjárás 10 fok alattira fordul, akkor az a jelenség áll fennt, hogy az első fékem szorul. Alig tudom kitolni a garázsból! Ugy tudom orvosolni, hogy a féknyerget kézzel a küllők irányába tolom és akkor már nem fog be. Majd ha például következő napon is kitolom a motort, akkor reggelre megint fog mint az állat. Új fékolaj van benne, tökéletesen lelégtelenítve, elég kemény is a fékkar, határozott, de mégis mi lehet a baj kiváltó oka? Talán a karmantyúk amik az első fékmunkahengerbe vannak, meg keménykednek hidegben és ezért kitolják a dugattyúkat? Ja azt még elfelejtettem mondani, hogy a dugattyúkat is kitoltam fényesre políroztam őket, de ez sem segített!

Ha van valami ötleted, hogy mi lehet, akkor légyszi oszd meg!:D Előre is köszönöm!

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)

You must be logged in to reply to this topic.