FMX sokat eszik

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Vau
    Vau
    Participant

Sziasztok!
    Nyár óta van egy FMX-em, 2007-es, a "gyári" tuningolt változat. Kezdettől fogva sokat eszik: nem nagyon tudom 7 liter alá vinni.
    Budapesten használom ingázásra, vagyis amolyan külvárosi körülmények között, nem nyúzom nagyon, néha persze odahúzok, de semmi egyéb.
    Olvasgattam a Totalbike népítéletét, FMX és Dominátor tulajdonosok leírásait és szinte mindenki 5-6 liter közötti fogyasztásról számol be, persze nem tudom milyen körülmények között.
    Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy ez a 7 liter túl sok.
    Szóval, Uraim, kinek, mikor, mennyit eszik? Erre "tévedő" FMX és persze Domi tulajok hozzászólását is szívesen venném.

szicsu
    szicsu
    Participant

Vau írta:

Sziasztok!
    Nyár óta van egy FMX-em, 2007-es, a "gyári" tuningolt változat. Kezdettől fogva sokat eszik: nem nagyon tudom 7 liter alá vinni.
    Budapesten használom ingázásra, vagyis amolyan külvárosi körülmények között, nem nyúzom nagyon, néha persze odahúzok, de semmi egyéb.
    Olvasgattam a Totalbike népítéletét, FMX és Dominátor tulajdonosok leírásait és szinte mindenki 5-6 liter közötti fogyasztásról számol be, persze nem tudom milyen körülmények között.
    Szóval, Uraim, kinek, mikor, mennyit eszik? Erre "tévedő" FMX és persze Domi tulajok hozzászólását is szívesen venném.

Az enyém amíg gyári cuccok voltak rajta 5-5,5l körül evett.És én is ingáztam vele volt benne autópálya,közút,város.

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Vau írta:

Sziasztok!

A tiéd nem gyári?!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Poc
    Participant

Nekem is 7körül evett,utána lett fúrva és lement 4.2-4.5-re kétszeméllyel.Utána a szivattyú kifűjta az orrát,újra összeraktam,most 4 alá jött ki 2 személlyel.Valamelyik topikban le van írva milyen összeállítással.De van egy hiba megint,fel is vetem a kérdést ott.

Vau
    Vau
    Participant

Köszönöm az eddigi válaszokat!
    Poc: ha jól értem, akkor Nálad a fő változások: Domi vezérműtengely, nyitott rendszer, más karburátor.
    Érdekes, hogy Kanyar is ajánlotta, hogy cseréljük le a vezérműtengelyt egy Dominátorra, bár nem csak a fogyasztás, hanem egy másik probléma miatt is (kis gázmarkolat állásnál torpangat a motor).

Poc
    Participant

Igen!
    Légszűrő is mosható pipercross szivacs,a dob G.P.R.,a könyök domi,vez.tengely domi,karbi xr650l+dyno tű(mint Kanyar rávilágított).Ja meg van valami gyújtás buzeráló szarság is betéve,az is dyno gyártmány.A tps szenzor jelét változtatja meg,de már nem emlékszem pontosan hogy 3/4gáznál levágja a jelet,vagy csak onnantól adja tovább.A cdi és a tps közé kellett bekötni!Igazából nem tudom hogy amiatt is csökkent-e a fogyasztás,mert pont meghalt a blokk mielőtt beletettem,azóta meg nem szedtem ki fogyasztás teszt végett.Menetdinamikai változás nem érzékelhető,ha kiszedem vagy visszarakom.Padon lehet kimutatható lenne!

O.Endre
    O.Endre
    Participant

Sziasztok!
    Ide is berakom, akinek kell,remélem boldogul vele!
    Ami az én fogyasztásom illeti:
    4.5-el simán eljárok vele, de akkor tényleg csak normál közlekedek.

A küldött fájl(ok) adatai:
    "FMX_650_SERVICE_MANUAL.ZIP" (166.36 Mbyte)

Kattints az alábbi linkre a letöltésekhez:
    http://s3.toldacuccot.hu/letoltes?sid=3e5d37af2c6b65916b7cf2c8fce224ca&file=FMX_650_SERVICE_MANUAL.ZIP

A fájlokat egyenként 5 napig vagy 10 letöltésig tároljuk a szerverünkön.

Köszönjük, hogy szolgáltatásunkat választottad: ToldACuccot.hu csapat.
    http://www.toldacuccot.hu

Endre-FMX

O.Endre
    O.Endre
    Participant

Poc írta:

Igen!
    Légszűrő is mosható pipercross szivacs,a dob G.P.R.,a könyök domi,vez.tengely domi,karbi xr650l+dyno tű(mint Kanyar rávilágított).Ja meg van valami gyújtás buzeráló szarság is betéve,az is dyno gyártmány.A tps szenzor jelét változtatja meg,de már nem emlékszem pontosan hogy 3/4gáznál levágja a jelet,vagy csak onnantól adja tovább.A cdi és a tps közé kellett bekötni!Igazából nem tudom hogy amiatt is csökkent-e a fogyasztás,mert pont meghalt a blokk mielőtt beletettem,azóta meg nem szedtem ki fogyasztás teszt végett.Menetdinamikai változás nem érzékelhető,ha kiszedem vagy visszarakom.Padon lehet kimutatható lenne!

Nah, ez a gyújtás dolog nekem is érdekes lehet, mert a napokban jött meg a Mikuni TM 40-6 karbi, és nem látok rajta TPS szenzornak helyet/kivezetést. Hmmm

Endre-FMX

Poc
    Participant

Nincs rajta a két csavarnak a helye?Mert akkor át lehetne rakni a gyáriról.Én is arról raktam át az xr-ére.

O.Endre
    O.Endre
    Participant

Szia!

Két csavar…azt nem tudom, most lusta vagyok előszedni :)
    de én azt néztem rajta, hogy a tolattyú emelő tengelyen van-e olyan végződés, olyan-e a tengely vége, ami csatlakozhatna a TPS potméterhez. Ha jól emlékszem, nincs ilyen.

A letöltést próbáltad??????????????????????????????,,

A küldött fájl(ok) adatai:
    "FMX_650_SERVICE_MANUAL.ZIP" (166.36 Mbyte)

Kattints az alábbi linkre a letöltésekhez:
    http://s3.toldacuccot.hu/letoltes?sid=3e5d37af2c6b65916b7cf2c8fce224ca&file=FMX_650_SERVICE_MANUAL.ZIP

A fájlokat egyenként 5 napig vagy 10 letöltésig tároljuk a szerverünkön.

Köszönjük, hogy szolgáltatásunkat választottad: ToldACuccot.hu csapat.
    http://www.toldacuccot.hu

Endre-FMX

Poc
    Participant

Na azon tényleg nincs!
    Az az az elektronika csak a fogadott tps jelet variálja.Ha nincs tps ,akkor nincs mit variálni.
    Mennie kell anélkül is.Ezt majd Kanyar kifejti bővebben mit hogyan hogy jó legyen.

O.Endre
    O.Endre
    Participant

Üdv:

Honnan lett neked egyébként ez a DynoJet TPS kütyüd? :)

Mi a neve, hol lehet ráakadni? :)

Endre-FMX

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

O.Endre írta:

Üdv:

Honnan lett neked egyébként ez a DynoJet TPS kütyüd? :)

Mi a neve, hol lehet ráakadni? :)

Nem kell az neked!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

O.Endre
    O.Endre
    Participant

:)

Endre-FMX

theamp
    theamp
    Participant

Üdv mindenkinek.
    Nekem nem FMX van csak egy 91es domim, de az sokat fogyaszt.Rengeteget!Ezért fordulok hozzátok hogy mi a fenét kellene vele csinálni hogy vegyes közlekedésben, még 90alatt is 9 fölé papál.Igazi iszákos motorom van.Létezik hogy megért egy nagyjavításra?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 22 total)

You must be logged in to reply to this topic.