Kerék csapágy

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Author
    Bejegyzés
    nx650r
    Participant

Sziasztok!
    Valaki megtudná mondani,hogy hányas számú csapágyak kellenek az első és hátsó kerékbe egy 90 es évjáratú Domiba?
    Előre is köszi.

szicsu
    szicsu
    Participant

nx650r írta:

Sziasztok!
    Valaki megtudná mondani,hogy hányas számú csapágyak kellenek az első és hátsó kerékbe egy 90 es évjáratú Domiba?
    Előre is köszi.

Az első ha jól emlékszem,6202-es :nemtom:

coolmsnman
    Participant

Sziasztok!

Megosztanám veletek a ma tapasztaltakat kerékcsapágy csere ügyben.

Előre 6202 kell 2 darab.
    Porvédő szimeringek a két oldalra: 40*50*5 és 21*37*7 kellenek.
    Az utóbbi szimering nem teljesen egyezik meg a gyárival, mivel a gyári az kúpos.

Hátulra 6203 kell 2 darab a kerékbe és egy 6204 es a lánckerék tartó agyhoz (nem tudom sajnos a pontos nevét). Hátulra 28*47.2*7 es szimering járna de ilyet sajnos nem tudtam beszerezni. Ezt óvatosan kifordítottam és bezsírozva visszaraktam.

Én mindegyik csapágyból porvédőset vettem, és úgy raktam bele ahogy a gyári volt benne. Mindkét csapágyról levettem azt a porvédőt ami bentre esik és még raktam bele zsírt bőségesen.

A csapágyakat a csapágyház melegítésével és néhány kellően jól irányított kalapácsütéssel egyszerűen ki lehet venni és vissza lehet rakni. Vissza tételnél a régi csapágyat az újra helyeztem és azt ütöttem nem az újakat.

Nekem RD02-es Dominatorom van, de szerintem a leírtak mindegyik évjáratra igazak (ha mégsem kérem javítsatok ki).

Remélem a jövőben egyel kevesebb hibalehetőséggel kell kalkulálnom.

Széles utat!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

coolmsnman írta:

Sziasztok!

Előre 6202 kell 2 darab.
    Az utóbbi szimering nem teljesen egyezik meg a gyárival, mivel a gyári az kúpos.

Hátulra 6203 kell 2 darab a kerékbe és egy 6204 es a lánckerék tartó agyhoz (nem tudom sajnos a pontos nevét). Hátulra 28*47.2*7 es szimering járna de ilyet sajnos nem tudtam beszerezni. Ezt óvatosan kifordítottam és bezsírozva visszaraktam.

Én mindegyik csapágyból porvédőset vettem, és úgy raktam bele ahogy a gyári volt benne. Mindkét csapágyról levettem azt a porvédőt ami bentre esik és még raktam bele zsírt bőségesen.

A csapágyakat a csapágyház melegítésével és néhány kellően jól irányított kalapácsütéssel egyszerűen ki lehet venni és vissza lehet rakni. Vissza tételnél a régi csapágyat az újra helyeztem és azt ütöttem nem az újakat.

Nekem RD02-es Dominatorom van, de szerintem a leírtak mindegyik évjáratra igazak (ha mégsem kérem javítsatok ki).

Széles utat!

Ez így tuti, csak belső részen is meg kell hagyni a porvédőt, mert úgy tovább bírja!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

coolmsnman
    Participant

Kanyar írta:

coolmsnman írta:

Sziasztok!

Előre 6202 kell 2 darab.

Széles utat!

Ez így tuti, csak belső részen is meg kell hagyni a porvédőt, mert úgy tovább bírja!

Örülök neki hogy Szerinted is jól csináltam. Hezitáltam rajta hogy levegyem – ne vegyem, de úgy voltam vele hogy a Japók levették hát nagy hibát nem követek el én sem ha leveszem. Még a gyári csapágy volt benne ahogy néztem, és semmi baja nem volt egyiknek sem. Ezek szerint ~20 év múlva ismét megismételhetem a cserét ( remélem azért hamarabb sor kerül rá a sok beletett km miatt ). :)

Széles utat!

nx650r
    Participant

Sziasztok!
    Érdeklődnék,hogy kerék csapágy ügyben ki melyik gyártóra esküszik,mit érdemes bele venni?
    SKF,Koyo,Fag… A csapágy boltos az Skf-et erőlteti,hogy az a legjobb de én úgy hallottam,hogy már nem olyan mint régen :nemtom: Előre is köszi a válaszokat :rulez:

szicsu
    szicsu
    Participant

nx650r írta:

Sziasztok!
    Érdeklődnék,hogy kerék csapágy ügyben ki melyik gyártóra esküszik,mit érdemes bele venni?
    SKF,Koyo,Fag… A csapágy boltos az Skf-et erőlteti,hogy az a legjobb de én úgy hallottam,hogy már nem olyan mint régen :nemtom: Előre is köszi a válaszokat :rulez:

Én NTN-t raktam bele… :salala: :D

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

szicsu írta:

nx650r írta:

Sziasztok!

Én NTN-t raktam bele… :salala: :D

NTN :coooool:

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.