Motorolaj

Viewing 13 posts - 31 through 43 (of 43 total)
  • Author
    Bejegyzés
    szicsu
    szicsu
    Participant

Kanyar írta:

Nenormalac írta:

Vettem bele Motul 15W50 5100-as olajat és ugyan úgy felmegy 100fokra nyilt úton 100as utazonál… :D Ennek igy kell biztos, hogy legyen?

Az a hőmérős tulajok legfőbb problémája, hogy a hőmérő függővé teszi őket. :baszki:
    amíg nincs hőmérő, eszükbe sem jut, hogy az olajnak hőmérséklete van! aztán elkezdenek aggódni egy olyan dolog miatt, ami évtizedek óta megbízhatóan működik! Ha majd órákig melegíted pár méter megtétele mellett, akkor érdemes tovagondolni a hűtési lehetőségeket. Ha normálisan meghajtod, eléri a 140 fokot is. :D

Ez így igaz. :D Pár éve mikor én is megvettem az olajhőfok mérőt,én is elkezdtem aggódni. :salala: Nem kell!!!Arra mondjuk jó,hogy ameddig nem éri el az 50-60 fokot nem nagyon cibálom a szarvát…

Nenormalac
    Participant

Értelek én titeket, mert ugye több tapasztalatotok van evvel a blokkal mint nekem, csak aggódom mert nemrég költöttem rá 400 eurót…. (eltünt belőle az olaj) és nem szeretnék újabb hibákat :D

szicsu
    szicsu
    Participant

Nenormalac írta:

Értelek én titeket, mert ugye több tapasztalatotok van evvel a blokkal mint nekem, csak aggódom mert nemrég költöttem rá 400 eurót…. (eltünt belőle az olaj) és nem szeretnék újabb hibákat :D

Nyugalom!A hosszú élet ritka… :rotfl:

Szmuki
    Participant

Nenormalac írta:

Vettem bele Motul 15W50 5100-as olajat és ugyan úgy felmegy 100fokra nyilt úton 100as utazonál… :D Ennek igy kell biztos, hogy legyen?

Gyárilag 10W40-es olaj kell bele!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Szmuki írta:

Nenormalac írta:

Gyárilag 10W40-es olaj kell bele!

Az első lapon Dominator cím alatt a Műszaki dolgokban ott a szerviz manual 2-2 oldalon megtalálható milyen olajat kell vagy lehet használni.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Natalis
    Natalis
    Participant

Üdv!

Van valakinek tapasztalata 10w 40 Motul 5100 -as olajjal? Szereti a moci? Igaz hogy az olajcsere közeledtéig megőrzi a jó tulajdonságait a Castrollal szemben?

coolmsnman
    Participant

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e tapasztalata valakinek ‘Elf Moto Road 10W40’ olajjal kapcsolatban.

Web áruházból a jól bevált Castrol Act Evo 10W 40 et rendeltük komámmal közösen, viszont nem volt a termékből ezért ilyet küldtek helyette (komámnak jelezték persze).

Tegnap lecseréltem az olajat, de nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, utánaolvastam és míg a Castrol félszintetikus, az Elf szintetikus bázisú motorolaj. Lehet ebből nekem problémám.

szicsu írta hogy csakis ásványit szabad használni, így egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy jó lesz-e nekem ez az olaj vagy sem.

Előre is köszi a segítséget!

szicsu
    szicsu
    Participant

coolmsnman írta:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e tapasztalata valakinek ‘Elf Moto Road 10W40’ olajjal kapcsolatban.

Web áruházból a jól bevált Castrol Act Evo 10W 40 et rendeltük komámmal közösen, viszont nem volt a termékből ezért ilyet küldtek helyette (komámnak jelezték persze).

Tegnap lecseréltem az olajat, de nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, utánaolvastam és míg a Castrol félszintetikus, az Elf szintetikus bázisú motorolaj. Lehet ebből nekem problémám.

szicsu írta hogy csakis ásványit szabad használni, így egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy jó lesz-e nekem ez az olaj vagy sem.

Ha rám hallgatsz maradj a jól bevált Castrolnál. :tuuuuuuti:
    De majd Kanyar megmondja a frankót! :pacsi:

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

szicsu írta:

coolmsnman írta:

Sziasztok!

Ha rám hallgatsz maradj a jól bevált Castrolnál. :tuuuuuuti:
    De majd Kanyar megmondja a frankót! :pacsi:

Általában a szintetikus olaj gyorsan fogy a dominátorból.

coolmsnman
    Participant

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Ezek szerint nem teszek rossazt a motornak csak sűrűbben kell az olajszintet ellenőriznem?

Szeretnék visszatérni (nem is szerettem volna eltérni a megszokott/bevált Castrol-tól csak nem kérdeztek meg hogy jó lesz-e nekem is az Elf olaj).

Amennyiben szerintetek használható csak jobban oda kell fogyelni rá akkor használom, max hamarabb lesz esedékes az olajcsere (~2000km után).

Üdv!
    Gergő

szicsu
    szicsu
    Participant

coolmsnman írta:

Ezek szerint nem teszek rossazt a motornak csak sűrűbben kell az olajszintet ellenőriznem?

Szeretnék visszatérni (nem is szerettem volna eltérni a megszokott/bevált Castrol-tól csak nem kérdeztek meg hogy jó lesz-e nekem is az Elf olaj).

Amennyiben szerintetek használható csak jobban oda kell fogyelni rá akkor használom, max hamarabb lesz esedékes az olajcsere (~2000km után).

Üdv!
    Gergő

Majd kiderül,hogyan viselkedik vele.Nekem például a Motultól nagyon kemény lett a váltó…

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

coolmsnman írta:

Üdv!
    Gergő

Egy próbát megér. Szerintem az Elf nem olyan rossz, hogy félni keljen tőle. Az fontos, hogy a második olajcserénél fog egy olajtípusnak az adalékai érvényesülni teljesen.
    Nézegesd sűrűn!

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Olajcserét tervezem idáig:”Castrol Act-Evo X-tra 10w-40 volt benne! Elvileg eszt rendeltem megint ,de elcimkézték a flakont és helyette:a képen látható jött ugyan abba az árba :D (Elvileg ez drágább és jobb minősítésű!) “Kanyar” szerinted kicseréltessem vagy mehet bele ez?? Te eszt használod? Előre is köszi :pacsi: Oil.jpg

<hr class=”orbisius-bbpress-signature” style=”margin: 0;” />

Széles utat !!!

Ebből lett a Pover1

Viewing 13 posts - 31 through 43 (of 43 total)

You must be logged in to reply to this topic.