nehezen indul

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Vass Sándor
    Vass Sándor
    Participant

Üdv Mindenkinek! :hellllllo:
    Ma vagyok először a fórumon és több dologban szeretném kérni a segítségeteket.
    92"nx 650 Ha hosszabb ideig áll nem hajlandó egyszerűen elindulni. Szerintem a kompresszió jó bár nem mértem, talán a szivató körül lehet a hiba, mert a gyertya száraz vagy talán valami dugulás? Néha ok nélkül leáll (általában a lámpánál) Mintha 1 szikra kimaradna, ha időben adok gázt le se áll. Féktárcsa síkba köszörülésről mi a vélemény (vagy csak új?)
    előre köszi a segítséget. :P

"műkedvelő"

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

vass sandor írta:

92"nx 650 Ha hosszabb ideig áll nem hajlandó egyszerűen elindulni. Szerintem a kompresszió jó bár nem mértem, talán a szivató körül lehet a hiba, mert a gyertya száraz vagy talán valami dugulás? Néha ok nélkül leáll (általában a lámpánál) Mintha 1 szikra kimaradna, ha időben adok gázt le se áll. Féktárcsa síkba köszörülésről mi a vélemény (vagy csak új?)

Kompresszíót kéne mérni, és le kéne szervizelni.De ezt a hibák fórumában kéne taglalni.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Teky
    Teky
    Participant

vass sandor írta:

Szia!
    Indítózzál 2-3-szor teljesen ráhúzott szivatóval úgy hogy közben a vészleállító legyen lekapcsolva,majd a következő indításnál kapcsold vissza.
    Nem tudom miért,de az enyém így pöccre indul.
    Berugó karral hidegen akármennyit áll indul max. harmadikra,de indítómotorral-ha nem így indítózok-sokáig kellene tekertetni.
    Persze melegen,vagy az első indítást követően már indul könnyen.

Vass Sándor
    Vass Sándor
    Participant

Üdv Teky! Köszi a jó tanácsot, de már úgy is próbáltam. Szerintem a szivató a ludas, mert a gyertya száraz.

"műkedvelő"

Teky
    Teky
    Participant

vass sandor írta:

Üdv Teky! Köszi a jó tanácsot, de már úgy is próbáltam. Szerintem a szivató a ludas, mert a gyertya száraz.

Gondolom a szívócsonkot már meglested….alul szokott elrepedni.

Vass Sándor
    Vass Sándor
    Participant

Üdv Teky! Kanyar mester ellátott infóval, sajna elég kevés az időm :nonoooo: a munka miatt. Egyébként még sose szereltem domi karbit, de ennyi segítőkész spori mellett biztos menni fog. Be fogok számolni a folyamat sikerességéről. :hellllllo:

"műkedvelő"

Stukow
    Participant

Tiszteletem!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy pár napja vettem egy SLR 650-et, és otthon már nem sikerült beindítanom. Bízom az eladóban, fel is hívta a figyelmemet, hogy hosszú állás után nehezen indul, mert "visszaenged az üzemanyagrendszer". Még a vásárlás előtt mentem vele, és hidegen is simán indult. Indításkor 1-1-et pöffent, de nem indult be, inkább nem gyötörtem tovább. Érdemes-e használom hidegindítót?
    Másik kérdés. Ezidáig egy ETZ-m volt, és amikor az aksit kerestem, hogy feltöltsem, csak egy hosszú vezetéket találtam, végén egy tamiya csatlakozóval. Azon keresztül tudom tölteni az aksit?

Előre is köszönöm a segítséget!

Poc
    Participant

Majd jön Kanyar mester és kiokosít,de a hidegindító biztosan kilőve.Hacsak nem szeretnél hengerfejet cserélni máris.Ha már az kell egy motornak,akkor ott nagy a baj.Az a csatlakozó meg biztosan nem akku töltéshez van ott,legalábbis nem gyárilag.Az ülés alatt van az akku,de lehet sőt valószínű hogy a bal oldali burkolatot is le kell venned az ülés alól hogy rátalálj.
    Próbáltad szivatóval is meg anélkül is?

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

Stukow írta:

Tiszteletem!

Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy pár napja vettem egy SLR 650-et, és otthon már nem sikerült beindítanom. Bízom az eladóban, fel is hívta a figyelmemet, hogy hosszú állás után nehezen indul, mert "visszaenged az üzemanyagrendszer". Még a vásárlás előtt mentem vele, és hidegen is simán indult. Indításkor 1-1-et pöffent, de nem indult be, inkább nem gyötörtem tovább. Érdemes-e használom hidegindítót?
    Másik kérdés. Ezidáig egy ETZ-m volt, és amikor az aksit kerestem, hogy feltöltsem, csak egy hosszú vezetéket találtam, végén egy tamiya csatlakozóval. Azon keresztül tudom tölteni az aksit?

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Arra gondolnek, hogy jol atkene nezni azt a mocit. Karbi, szelep, kompresszio.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)

You must be logged in to reply to this topic.