Nem indul!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)
  • Author
    Bejegyzés
    LPéter
    Participant

Sziasztok! még új vagyok köztetek remélem tudtok segíteni a problémámon!
    Vásároltam egy régebbi dominátort pontosan nemtudom,hogy hanyas kiadásu…( berugós, öninditós) amikor megvettem picit csörgött.. aztmondta az előző tulaja,hogy attól nyugodtan használhatom ( első 4 ütemü motorom ) a vége azlett hogy az automata feszitő megadta magát átugrott a lánc a szelepülékböl kitört 1 darab.
    Elvittem egy szerelőhöz aki szétszedte és mondta,hogy miket vegyek. vettem “új” hengerfejet szelepekkel vettem bele új automata feszítőt (komplett) 2 vezérmülánc vezetőt, új vezláncot és egy komplett kuplungot is! a vége azlett hogy a ” szerelő ” összerakta de nem indult.. elvittem egy másik szerelőhöz aki aztmondta,hogy az a hiba,hogy a vezérmütengelyen lévő csapágyak nincsenek lerögzítve és azér nem indul. én ma esztergáltattam bele csavart..neten kerestem rá és service manual-ba találtam róla leírást a méretekröl de valójában nem nagyon tudom,hogy jó lett-e ez a csavar. a lényeg hogy olvastam hogy a v ez tengely alatt is van egy rugó és ha az nincs akkor a deko folyamatosan kitart ezér nem indul én nemtudom mer nem kérdeztem még a mostani szerelőt hogy az benne van-e de ha az benne van akkor valójában azér nem indult mer nemvolt ” lerögzítve ” a csapágy a tengelyen? ha lehet kérlek titeket mondjatok valamit mer teljesen tanácstalan vagyok! ha tudtok akkor kérlek töltsetek fel képet hogyan is kéne kinézni annak a rögzítő cssavarnak és annak a rugónak is ami a vez tengely alatt van. én gondoltam most arra is ” lehet hülyeség nem értek hozzá ” de amikor a szelepfedél levolt véve és a deko oldalánál a szelephimbánál ott az a kis kiálló rész hogy ha azt levágnám akkor nem tartani ki a deko…vagy mondjuk a dekonak a 2 kiálló részt ami kitartja a himbát azt kéne? vagy mit? kérlek titeket segítsetek! fél éve készül a mocim lassan belebetegszem :( nagyon megszerettem ezt a motort már több mint 150.000ft-ot költöttem rá és még mindig nem megy :(
    köszönök előre mindent!
    Üdv
    Péter

LPéter
    Participant

Még valamit elfelejtettem leírni!
    Próbáltuk inditani de inditáskor csak füstöt nyomott a kipufogó és a deko oldali kipu szelepnél amikor csak átforgattuk kulcsal a motort hol volt hézag hol nem! ez hátha segít valamit :)

szicsu
    szicsu
    Participant

Kanyart keresd!De emlékeim szerint a veztengely csapágyait a szelepfedél szorítja le,és semmiféle csavarnak nincs helye… :!!!!!:

LPéter
    Participant

Hát én nem tudom.. a régi hengerfej az ittvan tény hogy amibe a csapágy fekszik bele a mögött van 2 hüvely szerű valamiami peremes.. ha valaki tud akkor kérem segítsen!
    ha tényleg csavar kell akkor kérlek titeket hogy valahogy 1 képet rakjatok fel :)
    és az nem lehet akkor hogy a deko miatt? hogy ami a vez tengely alatt kell lenni annak a rugónak " ezt itt olvastam a fórumon " hogy az eggyik srácnak ezért nem indult! ha ez a hiba hogyan tudom kiiktatni a deko-t?
    Kanyar segíts! :)

szicsu
    szicsu
    Participant

LPéter írta:

Hát én nem tudom.. a régi hengerfej az ittvan tény hogy amibe a csapágy fekszik bele a mögött van 2 hüvely szerű valamiami peremes.. ha valaki tud akkor kérem segítsen!
    ha tényleg csavar kell akkor kérlek titeket hogy valahogy 1 képet rakjatok fel :)
    és az nem lehet akkor hogy a deko miatt? hogy ami a vez tengely alatt kell lenni annak a rugónak " ezt itt olvastam a fórumon " hogy az eggyik srácnak ezért nem indult! ha ez a hiba hogyan tudom kiiktatni a deko-t?
    Kanyar segíts! :)

A vezérlés felől a tengely alatti lyukba megy a rugó,a másik oldalon ami van lyuk az pedig egy olajfurat…Több nincs :!!!!!:
    De nézd meg a service manualt!!!!
    http://www.dominatorklub.hu/dominator/mszaki-dolgok/szerviz-manual

LPéter
    Participant

Töltök fel egy képet,hogy értsétek mirőlis beszélek :)
    2 szélen van az a 2 hüvely szerű akármi.. amibe elméletileg megy a csapágy fixáló vagy támasztó " csavar " stift.. és még be karikáztam azt is ahova ha jól értettem megy az a rugó! nemtudom,hogy az uj hengerfejbe nekem az bevan-e téve ha nincs akkro az a baj? azér nem indul? ha igen hogyan tudom kiiktatni a deko-t?
    hengerfej.jpg

szicsu
    szicsu
    Participant

LPéter írta:

Töltök fel egy képet,hogy értsétek mirőlis beszélek :)
    2 szélen van az a 2 hüvely szerű akármi.. amibe elméletileg megy a csapágy fixáló vagy támasztó " csavar " stift.. és még be karikáztam azt is ahova ha jól értettem megy az a rugó! nemtudom,hogy az uj hengerfejbe nekem az bevan-e téve ha nincs akkro az a baj? azér nem indul? ha igen hogyan tudom kiiktatni a deko-t?

A stift kell,de nem megy bele semmiféle csavar.A veztengely alatti lyukba megy a rugó+egy kis pöcök! :D A dekompresszornak meg ne állj neki ha nincs présgéped,mert kezdésnek le kell préselni a tengelyről a lánckerék tartó tárcsát.De olvass utána a fórumban,mert a dekompresszor témát Kanyar már egyszer kivesézte… :salala:

LPéter
    Participant

Értem.. akkor a veztengelyhez semmiképpen nem érdemes hozzá nyúlni. ez eddig stimm… és hogyha a dekompresszor oldali himbánál azt a kiálló részt vágnánk le? mer szerintem az a rugó és a "pöcök" nincs meg. vagyis nemtudom.esetleg valakinek eladó van? és azt a 2 stiftet kell elsőnek betenni vagy a vez tengelyt? ha az a rugo és a pöcök ami a tengely alá kell és ha nincs meg akkor nemfog indulni?

Szemi
    Szemi
    Participant

A kis pöcök alatta a rugóval az kell a vez.tengely alatti furatba,mert az támasztja meg a dekót !!! A hüvelyeket meg hagyd a helyén ,mert az is tartja a csapágy oldalát!Egyépként a szelepfedél szorítja le !
    dekót.tám.pöc.jpg

Széles utat !!!

LPéter
    Participant

akkor amit a szélén bekarikáztam az a 2 hüvely ugy magába is jó? nem kell abba is " stift " ? ha jól látom lyukas.. a stift amiről tettél fel képet. miért?
    ha nem teszek abba a 2 oldalsó hüvelybe stiftet akkor nem fog leesni a csapágy?

szicsu
    szicsu
    Participant

LPéter írta:

akkor amit a szélén bekarikáztam az a 2 hüvely ugy magába is jó? nem kell abba is " stift " ? ha jól látom lyukas.. a stift amiről tettél fel képet. miért?
    ha nem teszek abba a 2 oldalsó hüvelybe stiftet akkor nem fog leesni a csapágy?

Azon a furaton az olajnak kell mozognia… :!!!!!:

Teky
    Teky
    Participant

Többek között az pozicionálja a szelepfedelet ha jól láttam,én sem dugdosnék bele semmit az olaj miatt…….
    A csapágy nem tud leesni,mert a "hüvely"oldalról megtámasztja.

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

LPéter írta:

Értem.. akkor a veztengelyhez semmiképpen nem érdemes hozzá nyúlni. ez eddig stimm… és hogyha a dekompresszor oldali himbánál azt a kiálló részt vágnánk le? mer szerintem az a rugó és a "pöcök" nincs meg. vagyis nemtudom.esetleg valakinek eladó van? és azt a 2 stiftet kell elsőnek betenni vagy a vez tengelyt? ha az a rugo és a pöcök ami a tengely alá kell és ha nincs meg akkor nemfog indulni?

A veztengely két oldalán lévő lépcsős hüvely pozicionálja a csapágyakat! A csapágyakat a fedél rögzíti! Nincs külön csavar! A furatos rúgós hüvely kell a dekohoz. ha megragad lenyomva (kosztol, olajsártól) akkor sem indul. Levágni ne vágj le semmit!!!!!! Vagy ki kell szerelni a dekot, vagy meg kell javítani. Ha kiveszitek hüvelyt kell a helyére készíteni, ne szökjön az olaj!
    DE! attól is lehet indítási gond ha: rosszul van a vezérlés belőve, ha gyűrűknél sok olaj kerül fel merthogy írtad nem indul de füstöl! Messze lax tőlem? ha nem megnézem!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

LPéter
    Participant

Hello!
    Hát jelenleg a motorom bükkszentkereszten van én pedig sajószentpéteren lakom de az a baj,hogy szállítani se nagyon tudom maximum hazahozatni tudom a motort.
    tegnap voltam egy esztergályosnál megnéztem a gyári méretét a stift-nek 4×10 és ma már ha minden igaz kész lessz elméletileg a rugónak a mérete is akkora. akkor most csak annyi hogy belerakom a rugót és rá a stiftet? rugót milyet vegyek ha tudok hozzá?

Szemi
    Szemi
    Participant

Tessék egy kis segítség a pecek kinézetéről :salala: !!
    De szerintem egyszerűbb volna nézni használtan egy bontott blokkból :nemtom: !

Ja a pöcök tetején lévő 1,5 furat teljesen átmenő a rugó furatáig :!!!!!: Gondolom az olaj mozgása miatt :salala:
    Pöcök 1.jpg

Széles utat !!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)

You must be logged in to reply to this topic.