Sisaktippek

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Bejegyzés
    Sakic
    Sakic
    Participant

Üdv mindenkinek !

Sisakvásárlás előtt állok mert a jelenlegiben a homloktól fölfelé induló szivacs totál megadta magát , porlad szerteszét és már nyomja a fejem. Egy Airoh PR2000-ről van szó amit 7 éve nyúzok.
    Az lenne a kérdésem ti milyet használtok? Mennyire vagytok megelégedve vele? Esetleg tudtok ajánlani valami jó "buksit"? Mármint ami jó ár/érték aránnyal rendelkezik…
    Középkategóriától fölfelé keresgélnék… Ami fontos az az integrált napszemcsi (mert szemüveges vagyok így a sima napszemüveg storno) illetve a felnyitható állrész.

Üdv:
    Sakic

Infantri
    Infantri
    Participant

Sakic írta:

Üdv mindenkinek !

Sisakvásárlás előtt állok mert a jelenlegiben a homloktól fölfelé induló szivacs totál megadta magát , porlad szerteszét és már nyomja a fejem. Egy Airoh PR2000-ről van szó amit 7 éve nyúzok.
    Az lenne a kérdésem ti milyet használtok? Mennyire vagytok megelégedve vele? Esetleg tudtok ajánlani valami jó "buksit"? Mármint ami jó ár/érték aránnyal rendelkezik…
    Középkategóriától fölfelé keresgélnék… Ami fontos az az integrált napszemcsi (mert szemüveges vagyok így a sima napszemüveg storno) illetve a felnyitható állrész.

Üdv:
    Sakic

Én cross bukót használok.
    LS2 sisakot néztél már?

b@szodaagáznak!!!

Sakic
    Sakic
    Participant

Jah igen azt elfelejtettem említeni amiket már próbáltam.
    Tehát akkor:

-AGV Longway (külső napellenző, hajlott mint a papír – NEM) Numóból nem volt méret…
    -Caberg Konda (orbitális méretű héj, gagyinak tűnt az egész – NEM)
    -AGV AX-8 (ez nem nyitható dual sport, nincs beépített napszemcsi – csak kíváncsiságból)
    -Givi X-modular (egész kényelmes, van hely szemüvegnek – benne van a pakliban)
    -Airoh MIRO XRP (minőségéhez képest drága – NEM)
    -HJC IS-MAX (lehet egyedi de nyomta a fülem , külsőre nem jött be – NEM)

Amit még szeretnék megpróbálni az:
    -HJC SY-MAX III.
    -Nolan N90 és N104
    -És képek alapján az eddigi favorit: Lazer Paname GL (visibility) , ezzel csupán az a baj , hogy borsodban vagy hevesben nem nagyon találtam forgalmazót…
    Ezenkívül Schubertet is szivesen kóstolnék csak úgy összehasonlítás végett :)

LS2-vel még nem találkoztam de tesztekben eddig sok jót nem találtam sajnos…

Infantri
    Infantri
    Participant
    gcs
    gcs
    Participant

Nekem van egy felnyitható C3-asom. Anno azért vettem, mert állítólag csöndes de szerintem nem jelentősen csöndesebb, mint a többi sisak :-) A Nolan N104-hez képest könnyebb és tényleg strapabíró, teljesen elégedett vagyok vele.

Egyébként a beépített napszemüvegnél szerintem sokkal praktikusabb egy sötét plexit beszerezni, az kevesebb napsugarat enged át, és nem melegszik annyira a sisak.

Sakic
    Sakic
    Participant

Az ötlet nem rossz de nekem kell a külön napszemüveg, ugyanis sokat hordom városban felnyitva a sisakot, illetve nyáron néha olyan munkám van, hogy (utasként) rádióznom kell vagy közvetlen beszélni a versenyzőkkel és akkor is rendszerint nyitva van.
    Úgy néz ki jövő pénteken sikerül szétnézni pesten is kicsit, majd felpróbálok még ezt azt…

pmakovi
    pmakovi
    Participant

Sakic írta:

Jah igen azt elfelejtettem említeni amiket már próbáltam.
    Tehát akkor:

-AGV Longway (külső napellenző, hajlott mint a papír – NEM) Numóból nem volt méret…
    -Caberg Konda (orbitális méretű héj, gagyinak tűnt az egész – NEM)
    -AGV AX-8 (ez nem nyitható dual sport, nincs beépített napszemcsi – csak kíváncsiságból)
    -Givi X-modular (egész kényelmes, van hely szemüvegnek – benne van a pakliban)
    -Airoh MIRO XRP (minőségéhez képest drága – NEM)
    -HJC IS-MAX (lehet egyedi de nyomta a fülem , külsőre nem jött be – NEM)

Amit még szeretnék megpróbálni az:
    -HJC SY-MAX III.
    -Nolan N90 és N104
    -És képek alapján az eddigi favorit: Lazer Paname GL (visibility) , ezzel csupán az a baj , hogy borsodban vagy hevesben nem nagyon találtam forgalmazót…
    Ezenkívül Schubertet is szivesen kóstolnék csak úgy összehasonlítás végett :)

LS2-vel még nem találkoztam de tesztekben eddig sok jót nem találtam sajnos…

Ha szeretnéd Tatabányán körbeszaglászom neked a témát. Itt van az importőr (Pink Motor).
    Üdv: Peti

Sakic
    Sakic
    Participant

Köszönöm de találtam pesti boltot is ahol elvileg van… előtte azért odacsörgök, mert pesten hamarabb járok mint Tatabányán, aztán hátha van egy méretes.

Sakic
    Sakic
    Participant

Na hétvégén beléptem az euromotorba és próbáltam Nolant meg Schubertet. A Nolanek egészen frankónak tűntek, teljesen körülölelték a fejem nem álltak el sehol, az N104nek pedig tényleg hatalmas a plexije. Viszont a beépített napszemüvegre érkezett panasz egy barátomtól akinek N90 van… az orrnál lévő kivágáson keresztül bejutó fény nagyon zavaró. hmm… hmm…
    Próbáltam C3at is, méretben formában az is tökéletesnek tűnt de az értelmetlenül drága…
    Szóval marad a vadászat még … hétvégén megpróbálok elkanyarodni Tatabányára aztán megnézegetni közelebbről azt a Lazert :)

szicsu
    szicsu
    Participant

Sakic írta:

Na hétvégén beléptem az euromotorba és próbáltam Nolant meg Schubertet. A Nolanek egészen frankónak tűntek, teljesen körülölelték a fejem nem álltak el sehol, az N104nek pedig tényleg hatalmas a plexije. Viszont a beépített napszemüvegre érkezett panasz egy barátomtól akinek N90 van… az orrnál lévő kivágáson keresztül bejutó fény nagyon zavaró. hmm… hmm…
    Próbáltam C3at is, méretben formában az is tökéletesnek tűnt de az értelmetlenül drága…
    Szóval marad a vadászat még … hétvégén megpróbálok elkanyarodni Tatabányára aztán megnézegetni közelebbről azt a Lazert :)

Nekem bejött a márka…A cross,és a felnyitható is Lazer…

pmakovi
    pmakovi
    Participant

Csak óvatosan, mert szombaton szerintem nincsennek nyitva! :baszki: Amúgy nekem is mindkettő LAZER és jó.
    Peti
    szicsu írta:

Sakic írta:

Nekem bejött a márka…A cross,és a felnyitható is Lazer…

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in to reply to this topic.