SLR 650

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Bejegyzés
    mczee
    Participant

Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy SLR 650-et, ami ugye a Dominator tesója…most ismerkedek a géppel, s lenne is pár kérdésem.

kezdjük a legaggasztóbb dologgal. a fogyasztás nagyon nem tetszik. első mérés 6 liter, de ebben volt jó sok erős gyorsítás, 1-2 km terepezés… aztán elkezdtem szépen használni, nem húzatni, kis fordulaton használni, amennyire csak lehet. most újra teletankoltam. 6,7 liter :(

azért vettem ezt a típust, mert úgy tudtam, hogy 5 literrel vagy finoman gurulgatva alatta is el lehet vele járni. munkába járásra használom elsősorban így a fogyasztás lényeges.

megvétel után átadtam egy szerviznek teljes átvizsgálásra. volt olajcsere, gyertya csere, szelephézag állítás és első gumi, láncszett csere is. levegőszűrőt nem ítélték cserésre. egyébként nagyon szépen jár, nem füstöl, könnyen indul, szóval a motor szerintem rendben van.

a motor külföldről lett behozva, sokat állhatott az utóbbi időben.

kérnék egy sorrendi listát, hogy mit érdemes átnézni, átnézetni.

üdv,

McZee

coolmsnman
    Participant

mczee írta:

Sziasztok!

Pár hete vásároltam egy SLR 650-et, ami ugye a Dominator tesója…most ismerkedek a géppel, s lenne is pár kérdésem.

kezdjük a legaggasztóbb dologgal. a fogyasztás nagyon nem tetszik. első mérés 6 liter, de ebben volt jó sok erős gyorsítás, 1-2 km terepezés… aztán elkezdtem szépen használni, nem húzatni, kis fordulaton használni, amennyire csak lehet. most újra teletankoltam. 6,7 liter :(

azért vettem ezt a típust, mert úgy tudtam, hogy 5 literrel vagy finoman gurulgatva alatta is el lehet vele járni. munkába járásra használom elsősorban így a fogyasztás lényeges.

megvétel után átadtam egy szerviznek teljes átvizsgálásra. volt olajcsere, gyertya csere, szelephézag állítás és első gumi, láncszett csere is. levegőszűrőt nem ítélték cserésre. egyébként nagyon szépen jár, nem füstöl, könnyen indul, szóval a motor szerintem rendben van.

a motor külföldről lett behozva, sokat állhatott az utóbbi időben.

kérnék egy sorrendi listát, hogy mit érdemes átnézni, átnézetni.

üdv,

McZee

Üdv!

Gratulálok a motorhoz!

Elsőnek a légszűrőt cseréld ki szerintem, az már nem akkora plusz költség az említettek mellett. Én ezzel kezdeném.

Széles utat!

mczee
    Participant

igen. ezzel fogom kezdeni. a héten be is szerzek egyet. HFA1608-at találtam jó áron.
    http://citybike.hu/spd/HFA1608/Levegoszuro_HONDA_FMX650FX650SLR650
    van esetleg valami jobb, amit érdemes venni?

egyébként dominatornál 5.-ben mennyivel lehet minimum menni, ahol még nem szenved? mert nekem 5.-ben 80 alatt nagyon nem szereti… nem volt még nagyköbcentis egyhengeresem, szóval elnézést, ha hünyeséget vetettem fel…

Mczee

Infantri
    Infantri
    Participant

mczee írta:

igen. ezzel fogom kezdeni. a héten be is szerzek egyet. HFA1608-at találtam jó áron.
    http://citybike.hu/spd/HFA1608/Levegoszuro_HONDA_FMX650FX650SLR650
    van esetleg valami jobb, amit érdemes venni?

egyébként dominatornál 5.-ben mennyivel lehet minimum menni, ahol még nem szenved? mert nekem 5.-ben 80 alatt nagyon nem szereti… nem volt még nagyköbcentis egyhengeresem, szóval elnézést, ha hünyeséget vetettem fel…

Mczee

Szeva!
    Mekkora a hátsó lánckerék?

b@szodaagáznak!!!

mczee
    Participant

Gyárit előírt szettet tettek rá tudomásom szerint. Eu és olasz verzió között egy fog eltérés van a hátsónál, a nagyobbik került rá.

Infantri
    Infantri
    Participant

mczee írta:

Gyárit előírt szettet tettek rá tudomásom szerint. Eu és olasz verzió között egy fog eltérés van a hátsónál, a nagyobbik került rá.

Majd Kanyar megmondja a megfejtést.

b@szodaagáznak!!!

mczee
    Participant

holnapra megjön a levegőszűrő. de addig is ma elgurultam hazafelé a szervizbe, mert egy két dolgot meg akartam kérdezni, s ha már ott voltam megnéztük gyertyát, mert volt egy sejtésem… hát nem kicsit fekete az új gyertya 200 km után… így nagyon valószínű, hogy szakértő kollégáimnak igaza lesz és a karbival van gond. egész jó áron kiszedik, szétszedik, kitakarítják és gyári értékekre állítják, illetve cserélik, ami cserés benne, szóval pénteken le is adom a Tevét kezelésre… mert időközben ez lett a neve :)

az lenne a kérdésem, hogy van-e bármi a karbiban, amit érdemes esetleg nem a gyárira állítani, ha nagy arányban városi használat és alacsony fogyasztás a cél… persze úgy, hogy ne károsítsa a motort a szegény keverék…

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

mczee írta:

Tudomásom szerint mindegyikre 43 kell hátra. Rakj fel 46-ost mozgékonyabb lesz.

Járt utat a járatlanra cseréld le!

mczee
    Participant

Sziasztok!

Sürgős segítség kellene. szétszedték a karburátort, és megtalálták a hibát. egy membrán van átszakadva. ha minden igaz a gyorsító membrán. az ábrán a 9-es alkatrész. Ez a cikkszám: 16048-MAN-620, az ára pedig 25.795.- Ft. s ez igen elkeserítő összeg. most várnak a döntésemre, hogy ennyiért jöhet, vagy esetleg megragasztják, de ugye ez nem túl szerencsés. szóval kellene egy C terv. utángyártott, bontott, vagy valahol legyártatni?

üdv,

Zoli
    karbu.jpg

coolmsnman
    Participant

mczee írta:

Sziasztok!

Sürgős segítség kellene. szétszedték a karburátort, és megtalálták a hibát. egy membrán van átszakadva. ha minden igaz a gyorsító membrán. az ábrán a 9-es alkatrész. Ez a cikkszám: 16048-MAN-620, az ára pedig 25.795.- Ft. s ez igen elkeserítő összeg. most várnak a döntésemre, hogy ennyiért jöhet, vagy esetleg megragasztják, de ugye ez nem túl szerencsés. szóval kellene egy C terv. utángyártott, bontott, vagy valahol legyártatni?

üdv,

Zoli

Üdv!

Az említett összegért lehet már kapsz jó állapotú karburátort.
    Apróhirdetéses oldalon találsz bontásra szánt Dominatorokat, vagy esetleg egy egy bontót érdemes megkeresni. Személyesen kell megnézni/megvenni alapos szemrevételezés után. Nem árt ha értő szemek nézik meg.

szicsu
    szicsu
    Participant

mczee írta:

Sziasztok!

üdv,

Zoli

Szerintem engem találtál meg az apródon! :D

mczee
    Participant

Hali!

kösz a tippet… nézegetem a bontókat és a bontott alkatrészeket. elhoztam a membránt a szervízből így mintával tudok menni… nevetségesen kis darab valami. s egy helyen van rajta egy lyuk… ami fura lenne ha anyaghiba lenne, mert máshol semmi baja. vagy szándékosan vagy véletlenül sérthette meg valami…

közben lehet, hogy találtam egy felújító kittet, amiben ez is benne van, s 16.000. de bízom benne, hogy találok olyan bontót, ahol a karburátor részeket is eladják nem csak egyben.

tudtok ilyen bontót? illetve milyen motoron van még ilyen karburátor? Keihin VE 42.5 vagy valami ilyesmi a típuskódja.

üdv,

Zoli

Kanyar
    Kanyar
    Moderator

mczee írta:

Hali!

kösz a tippet… nézegetem a bontókat és a bontott alkatrészeket. elhoztam a membránt a szervízből így mintával tudok menni… nevetségesen kis darab valami. s egy helyen van rajta egy lyuk… ami fura lenne ha anyaghiba lenne, mert máshol semmi baja. vagy szándékosan vagy véletlenül sérthette meg valami…

közben lehet, hogy találtam egy felújító kittet, amiben ez is benne van, s 16.000. de bízom benne, hogy találok olyan bontót, ahol a karburátor részeket is eladják nem csak egyben.

tudtok ilyen bontót? illetve milyen motoron van még ilyen karburátor? Keihin VE 42.5 vagy valami ilyesmi a típuskódja.

üdv,

Zoli

találtam membránt!

Járt utat a járatlanra cseréld le!

gabus
    Participant

Sziasztok!
    Nekem is van egy "tevém"slr 650.Sajnos tavaly kaptam a teleszkóp száramra egy kavics felverődést :aaahhhhhh: ami mára cserére szorult az lenne a kérdésem hogy a domi teloszár v telo 1:1 cserélhető rá.Ha valakinek van eladó akkor érdekel!
    Köszönöm

Dinnye
    Dinnye
    Keymaster

gabus írta:

Sziasztok!
    Nekem is van egy "tevém"slr 650.Sajnos tavaly kaptam a teleszkóp száramra egy kavics felverődést :aaahhhhhh: ami mára cserére szorult az lenne a kérdésem hogy a domi teloszár v telo 1:1 cserélhető rá.Ha valakinek van eladó akkor érdekel!
    Köszönöm

Nekem elvileg van teleszkopom elfekvőbe.
    Azt hogy cserélhető e a domijé az slr-re azt majd egy nálam okosabb ember megmondja
    De a csak jövö héten leszek már csak elérhető

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)

You must be logged in to reply to this topic.